2020-08-04, antradienis, 21:02.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 05:36, leidžiasi 21:11, dienos ilgumas 15:35.

Rudens šventė „Už lango vėl ruduo“ Plikiuose

2018-10-16, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Rudens šventė „Už lango vėl ruduo“ Plikiuose

Su išskrendančiais paukščiais, su nuspalvintais medžių lapais, su voratinklių gijomis ir gausiu derliumi atėjo pats gražiausias metų laikas – ruduo ir atnešė gausybę dovanų.

 

Visi, kurie užbaigę rudens darbus norėjo pabūti kartu, spalio 13 dieną 17 valandą buvo kviečiami atvykti į  Raseinių kultūros centro Plikiuose  salę. Čia buvo surengta rudens šventė  „Ir vėl ruduo už lango“.

 

Nuotaikingą vaidinimą parodė Kauno rajono Vilkijos kultūros centro Čekiškės laisvalaikio salės suaugusiųjų dramos kolektyvas ,,Pelėda“ (vadovė Kristina Kriščiūnienė). Svečiai iš Raseinių rajono liaudiškos muzikos Kalnujų kaimo kapela ,,Kalnuja“ (vadovė Zita Žemaitienė) pradžiugino susirinkusius skambiomis dainomis ir muzikiniais kūriniais. Puiku, kad yra puosėjamas liaudiškos tradicijos ir gausus būrys muzikantų geba džiuginti žmones. Po programos buvo pasveikinti kaimo bendruomenės nariai, atšventę jubiliejinius gimtadienius.

 

Po meninės programos vyko mišrainių meistro ar meistrės,  sveikiausio, originaliausio, spalvingiausio, netikėčiausio, paslaptingiausio patiekalo rinkimai. Tokius pagamino geriausias šių metų Plikių kaimo šeimininkas Juozas Šegžda  ir šeimininkės: Dalia Vilkelienė,  Valentina Masalskienė, Danutė Gaižauskienė, Aldona Ročkienė, Laimutė Litvinskienė, Jūratė Ragožienė. Taip pat išskirtinius sugebėjimus pademonstravo atvykusi paslaptingoji viešnia ,,Pelėda“,  pateikusi net  tris patiekalus bei jau daugelį metų viena puikiausių mūsų krašto šeimininkių Vida Ročkienė, pagaminusi ir susirinkusius  pavaišinusi karštu šiupiniu. Nuoširdžiai visiems dėkojame.

 

Svarbus šventės akcentas  moliūgų ir jų  kompozicijų paroda. Didžiausi  parodos eksponatai – moliūgai užaugo Aldonos Krapavickienės darže, gražiausiomis pripažintos Nijolės Gudelevičienės ir  Rasos Gudzevičienės moliūgų kompozicijos.  Dar ilgai šventės dalyviai nesiskirstė– vaišinosi prie bendro stalo, klausėsi  dainų, patys dainavo ir šoko...

 

Vilma Šegždienė - kaimo bendruomenės „Gynėvė“ pirmininkė

Contact formŠios dienos vardadieniai