2021-12-07, antradienis, 23:00.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 08:27, leidžiasi 15:51, dienos ilgumas 7:23.

„Laikas pabūti kartu“, „Tyliai ir šventai“ - Ariogalos kanklių muzikos mokykloje „Lyrika“

2019-12-20, Ema Mikitonytė
„Laikas pabūti kartu“, „Tyliai ir šventai“ - Ariogalos kanklių muzikos mokykloje „Lyrika“

Kasmet per baltą gruodžio tylą baltom peteliškėm per pasaulį skrenda šventiniai linkėjimai ir nutupia artimų žmonių širdyse.

 

Kalėdos ir Naujieji metai – tai šiltų jausmų, malonių staigmenų ir nuoširdžių stebuklų metas. Ir šiemet man teko laimė pajausti mažą stebuklą- sušilti sielą, besiklausant širdį glostančios romantiškosios kanklių, vokalinės, fortepijono, akordeono muzikos. Kasmet VšĮ Ariogalos kanklių muzikos mokyklos ,,Lyrika“ mokytoja metodininkė Ramunė Jurkienė su savo mokinėmis dovanoja neapsakomos šilumos kupinus adventinius koncertus: ,, Laikas pabūti kartu“ ( skirtas tėveliams, seneliams, mokytojams, draugams)  bei ,,Tyliai ir šventai“ ( skirtas Ariogalos miesto bendruomenei).

 

    Šįkart koncerto svečiai buvo pasveikinti švelniu lyrišku pačios mokytojos aranžuotu E. Tolvaišienės kūriniu –,, Puokštė žemei“, kurį jautriai atliko kanklininkių ansamblis ir solistė Gabija. Tarp muzikinių numerių Paulina, Justina, Ugnė ir Deimantė skaitė kalėdines eiles, linkėjimus. Koncertuose nuskambėjo net 30kūrinių vaizdžiais pavadinimais, kaip antai: ,,Žiema ateina” ,   ,,Mano nuostabiuose rūmuose“ ,     ,, Kiškio šokis“, , Žvaigždės“, ,,Žiemos pasaka” ,  ,,Vienas žodis- Lietuva” , ,,Sparnai” ,  ,,Elžbietos baladė” , ,,Keistas vakaras” , ,,Mano širdis plaks” ,  ,,Ant kalno gluosnis”,  ,, Muzikai“, ,, Jei ne auksinės vasaros” ,  ,, Arabijos naktys” , ,, Laimingų Naujųjų metų” ir kt. Paulina, Justina, Gabija , Ugnė K., Ugnė T., Viktorija ne tik puikiai skambino kanklėmis , bet ir dainavo dainas solo, duetu:  ,,Brolužis“, ,,Jei ne auksinės vasaros“, ,,Youth“, ,,Tų diedelių dainavimas“, ,,Kalėdų naktį tylią“. Luka S., Paulina K., Vesta G., Auksė J., Ugnė T., Justina G. dovanojo klausytojams  ne tik kompozitorių , bet ir savo sukurtus muzikos kūrinius.  Vyriausios kanklių muzikos atlikėjos : Deimantė, Paulina, Ugnė T., Ugnė K., Justina G., Austėja M. žavėjo jau ypač jautriai, romantiškai ir profesionaliai atliekamais soliniais  kompozitorių ir savos kūrybos kūriniais.

 

 Klausytojų vardu dėkoju mokytojai Ramunei Jurkienei  ir jos mokiniams už atgaivą sielai- adventinius  koncertus.

 

Contact formŠios dienos vardadieniai