2022-07-04, pirmadienis, 05:28.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:4.

Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ projektinės veiklos patirtis

2016-12-08, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ projektinės veiklos patirtis

Raseinių rajono visuomeninė organizacija kaimo bendruomenė ,,Gynėvė‘‘ baigė vykdyti projektą  ,, Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ kartų bendradarbiavimo stiprinimas‘‘, kurį finansavo LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, o 10 procentų kofinasavimą skyrė Raseinių rajono savivaldybė. Norime pasidžiaugti gautais rezultatais ir geriausiai pavykusia veikla.

 


Įrengta žaidimų erdvė vaikams bendruomenės aplinkoje, pastatytas žaidimų kompleksas suteikė džiaugsmo mažiesiems Plikių kaimo gyventojams ir svečiams. Labai smagu, kad buvo  suburtas senjorų klubas, skatinant pagyvenusio amžiaus asmenų turiningą bendravimą įtraukiant į aktyvią kultūrinę, socialinę, pažintinę, sportinę veiklas ir bendruomenės patalpose įkurtas vaikų dienos centras.  Vadovaujant Laimutei Litvinskienei ir savanoriams buvo  vykdomi edukaciniai užsiėmimai, rengiamos meninės programėlės, sportiniai užsiėmimai, saugaus eismo programos, kita ugdomoji veikla.  

 

Vyko glaudus kartų bendradarbiavimas. Senjorams ir kitiems dalyviams buvo surengtas  trijų etapų intelektinis žaidimas ,,Protų mūšis‘‘, kurį vedė jaunimo atstovai, nugalėtojai apdovanoti prizais. Taip pat sėkmingai organizuoti 4 mėnesius trukę sportiniai užsiėmimai, varžybos įvairaus amžiaus žmonėms.  Džiaugiamės, kad sportines veiklas sėkmingai organizavo  sporto treneris Zenonas Rajunčius. Puikiai pavyko dviejų dienų sveikatingumo renginys „Vasara 2016“, kuriame nugalėtojų taurėmis, medaliais, padėkomis  apdovanoti sportinių varžybų, rungčių nugalėtojai.


Bendradarbiaujant  su Raseinių kultūros centro Plikiuose darbuotojais ir meno kolektyvais organizuota kultūrinė veikla – poezijos popietė, tradicinė kaimo šventė ,,Vasara 2016‘‘, vakaronė, skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai (spalio 1 d.), siekiant atkreipti dėmesį į pagyvenusių žmonių problemas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą pagyvenusio amžiaus žmonėms ir kt.

 


Iš projekto lėšų buvo suorganizuotos dvi edukacinės išvykos. Tai suaugusiųjų, senjorų, jaunimo ir vaikų išvyka į Žemaitijos muziejų „Alka“ Telšiuose, dalyvaujant edukacinėje programoje Žemaitijos kaimo ekspozicijoje ir išvyka po Anykščių kraštą, dalyvaujant  edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“, siekiant puoselėti tautinę kultūrą, paveldą.  Senovės aukštaičių pirkioje vyko parodomoji duonos kepimo programa, kurioje  kiekvienas  dalyvis iškūrentoje krosnyje išsikepė savo duonos kepaliuką, paragavo Lietuvos kulinarinio paveldo skanėstų...

 


Dar viena reikšminga veikla buvo organizuojama bendruomenės namuose, kur vyko  menų  edukaciniai užsiėmimai, vadovaujant Editai Kruvelienei, kuri yra Raseinių VŠĮ neįgaliųjų užimtumo centro organizatorė ir dailininkų sąjungos narė.  Įvairaus amžiaus dalyviai išmoko  dekupažo  ir vilnos vėlimo technikos,   pasigamino rankdarbių.  Iš projekto lėšų  nupirktos visos medžiagos ir darbo priemonės. Edukaciniuose užsiėmimuose su vaikais, suaugusiais, senjorais daug padėjo Živilė Čepkauskienė.

 

Lapkričio 19 dieną  kartu su Raseinių kultūros centru Plikiuose  surengta vakaronė ,,Ir vėl ruduo už lango“, kur  buvo pristatytos  vykusios  projekto  veiklos bei surengtas profesionalių Lietuvos atlikėjų  grupės ,,DixXband‘‘ gyvos muzikos koncertas. Tradiciškai vyko kaimo gyventojų pagamintų  rudens patiekalų paroda- konkursas. Įsteigtos nominacijos ir apdovanoti nugalėtojai.


Originalias rudenines puokštes ir kompozicijas pagamino bendruomenės tarybos narės Erika Bajorėnė ir Laimutė Berštautienė.


  Bendruomenės veikla vykdoma savanoriško darbo principu, todėl labai svarbu, kad žmonės suprastų, koks sunkus ir svarbus šis darbas. Dėkoju visiems projekto  vykdytojams, dalyviams, bendruomenės nariams, kaimo gyventojams, jaunimui, vaikams. Ačiū visiems!

 

Kaimo bendruomenės ,,Gynėvė‘‘ pirmininkė Vilma Šegždienė


 

Contact formŠios dienos vardadieniai