2022-07-04, pirmadienis, 05:50.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:4.

Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ išvyka į Latviją

2017-08-14, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ išvyka į Latviją

Kai galvoje pradeda suktis mintys, kai pradeda trūkti kažko, kai nebežinai, ką darai ir kodėl, širdyje gimsta troškimas kitokių potyrių. Todėl jau vasaros pradžioje svarstydami, kokį įdomų  kelionės maršrutą pasirinkti,  Plikių kaimo bendruomenės ,,Gynėvė“ nariai nutarė aplankyti „braliukus“ latvius ir rugpjūčio 12 dieną 47  ekskursijos dalyviai  su bendražygiais iš Ariogalos ir Čekiškės miestelių išvykome  į Latviją.

 

Pirmiausiai nuvykome  į  Latvijoje Tukumo rajone esantį Kemerių nacionalinį parką –  į poilsio bazę „Valguma pasaule”.  Ten leidomės į smagią, linksmą ir sveiką kelionę per žvirgždą  ir per smėlį, kankorėžius, akmenis įveikėme daug kliūčių, pasigėrėjome savo atvaizdais veidrodžių karalystėje, pabraidėme balto molio voniose, atgaivinome kojas Sluocenės vandenyje... Smagu

 

Vėliau apsilankėme  šokolado muziejuje Pūre miestelyje, kur susipažinome su šokolado gamybos proceso subtilybėmis, tradicijomis, degustavome ir net patys  pasigaminome šokoladinių siurprizų.

 

Tęsėme kelionę į didžiausią Baltijos šalių kurortą – Jūrmalą. Ypatingo patrauklumo kurortui suteikia  balto smėlio paplūdimys, pušynai ir maloni, jauki praeito šimtmečio išskirtinė medinė architektūra.  Šiek tiek susipažinome su Jūrmala, kartu  su gide Ilona keliavome į trumpą ekskursiją po kurortą, poilsiavome prie Baltijos jūros. Taip pat apsilankėme Švytinčių paveikslų teatre „Inner light“, kur apžiūrėjome įspūdingus menininko Vitalijaus Jermolajevo nutapytus paveikslus, kurie slepia savyje šviesos paslaptį. Pats dailininkas pristatė savo darbus, atsakė į lankytojų klausimus bei paaiškino, kaip sėkmingai sujungė savo naują „fluorescento“ techniką su geriausiomis tradicinėmis tapybos tradicijomis.

 

Visoje kelionėje bendravome, dar geriau vieni kitus pažinome, įsigijome naujų draugų, pamatėme ir sužinojome dar nematytų dalykų, patyrėme keliavimo džiaugsmą...  Ne veltui žymus Indijoskeliautojas Jawaharial Nehruteigia: „Mes gyvename nuostabiame pasaulyje, pilname grožio, žavesio ir nuotykių. Nuotykiai, kuriuos galime patirti, niekada nesibaigia, jei mes jų ieškome su plačiai atmerktomis akimis“. Labai džiaugiuosi, kad išvyka visiems patiko ir linkiu visiems patirti kelionių magišką galią, paragauti kitų kultūrų spalvotą kokteilį,  tvirtai savo pėdomis liesti žemę!

 

Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ pirmininkė Vilma Šegždienė

Contact formŠios dienos vardadieniai