2019-05-27, pirmadienis, 06:47.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:35, dienos ilgumas 16:40.

Graži gamtamoksliukų tradicija Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje

2017-03-28, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Graži gamtamoksliukų tradicija Prezidento Jono Žemaičio gimnazijoje

Jau ketvirtus metus į Prezidento Jono Žemaičio gimnaziją susirenka rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai ir jų mokytojai, kurie domisi tiriamąja veikla. Gimnazijos gamtos mokslų mokytojų metodinė grupė organizuoja gražų renginį – Raseinių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių integruotą gamtos mokslų konferenciją „Gamta. Mokslas. Žmogus.“, skirtą Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Šiais metais prie organizacinės veiklos prisijungė ir geografijos vyresnioji mokytoja Kristina Ražanienė.

 


   Konferencija prasidėjo skambia II g3 klasės gimnazistės Gerdos Burneikaitės pasveikinimo daina. Renginio vedėjai abiturientai Karolina Demereckaitė ir Mantas Mazys pristatė konferencijos svečius: Deimą Pranckūnienę, Tytuvėnų regioninio parko vyr. specialistę, Vaidą Greičių, Dubysos regioninio parko vyr. ekologą, Audronę Ivanauskienę, gimnazijos direktoriaus pavaduotoją ugdymo reikalams, Audronę Kumpikevičienę, Raseinių rajono švietimo centro metodininkę, bei mokytojus, rengusius mokinius konferencijai. Svečiai iš regioninių parkų savo pasisakymuose supažindino su saugomųjų teritorijų organizuojamomis edukacinėmis, pažintinės, tiriamosiomis veiklomis ir pakvietė prisijungti prie akcijos „Darom 2017“.

 

   Vėliau mokiniai iš įvairių rajono mokyklų – Ariogalos, Betygalos, Šiluvos, Viduklės ir Raseinių – pristatinėjo tiriamąsias veiklas. Mokinių pranešimai buvo įdomūs, aktualūs, nuotaikingi, informatyvūs. Pertraukos metu konferencijos dalyviai susipažino su temine naujausių leidinių paroda „Lietuva. Gamta. Žmogus“, kurią maloniai pasiūlė surengti buvusi mokyklos mokytoja Danutė Janina Bajorinaitė, paskolinusi vertingų knygų ir leidinių iš savo asmeninės bibliotekos ir pedagoginės patirties archyvų. Taip pat konferencijos dalyviai buvo supažindinti su integruotais ilgalaikiais projektais „Be praeities nebūna ateities“ ir „Gyvenkime su Lietuvos gamta ir dėl Lietuvos žmogaus“. Pastarasis projektas patrauklus tuo, kad žaismingas gamtos kalendorius įtrauks gimnazistus ne tik į gamtos stebėseną, tyrimus, metų laikų pokyčių grožį, bet ir domėjimąsi Lietuvos istorija, etnokultūra, atgaivins tautinius, patriotinius jausmus mūsų valstybei, kuri 2018 metų vasario 16-ąją švęs 100 metų jubiliejų. Projektą inicijavo biologijos mokytoja metodininkė Svetlana Gvozdiova, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Genė Parnarauskienė ir gimnazistai. Šią projektinę veiklą maloniai sutiko konsultuoti Danutė Janina Bajorinaitė.

 

   Šiais metais konferencija nustebino dalyvių gausumu, darbų aktualumu ir gilumu. Tai neabejotinas ir rajono mokyklose triūsiančių gamtos mokslų dalykų mokytojų nuopelnas, jų aktyviai skatinama mokinių tiriamoji veikla. Visi konferencijos dalyviai – ir mokiniai, ir mokytojai – buvo apdovanoti padėkomis, atminimo dovanėlėmis, pažymomis. Už tai dėkojame Raseinių rajono švietimo centro darbuotojoms, labiausiai gamtos dalykų sritį kuruojančiai metodininkei Audronei Kumpikevičienei.

 

   Rajoninė integruota bendrojo ugdymo 10-12 (II-IV) klasių gamtos mokslų dalykų konferencija „Gamta. Mokslas. Žmogus.“ baigėsi. Tikimės, kad dalyviai pasisėmė patirties, bendravimo, bendradarbiavimo džiaugsmo ir išsiskyrė turėdami viltį, kad kitais metais susitiks.

 

Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos gamtos mokslų metodinės grupės vardu Svetlana Gvozdiova, biologijos mokytoja metodininkė

 


 

Contact formŠios dienos vardadieniai