2020-05-31, sekmadienis, 17:00.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:41, dienos ilgumas 16:52.

Gedulo ir vilties diena paminėta Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje

2019-06-20, Audrius Noreika
Gedulo ir vilties diena paminėta Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje

Birželio 14-oji paskelbta Gedulo ir vilties diena. Ši diena buvo gražiai paminėta Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Paminėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis, kurias aukojo parapijos klebonas, kunigas Gintautas Jankauskas.

 

Savo pamoksle jis sakė: „Vienintelė atrama buvo tik tikėjimas ir pasitikėjimas Dievu. Kristus kviečia būti drąsiems ir ryžtingiems, bet kokio blogio akivaizdoje. Tiesa ir gėris visuomet gyvuos.'' Po Šv. Mišių buvo sugiedota Tautinė giesmė. Tada prasidėjo koncertas, kurį labai išradingai ir įdomiai vedė Raseinių rajono kultūros centro Ariogaloje renginių organizatorė Rasa Sadauskienė. Ji papasakojo apie vykusį tautos genocidą, nukentėjusią šalies šviesuomenę.

 

R.Sadauskienė sakė: „Dabartinei jaunajai kartai net sunku įsivaizduoti, kaip tuomet nesiskaityta su žmogaus gyvybe, su pačiu žmogumi.'' Koncerte dalyvavo du ansambliai - „Radasta'' ir „Versmė'' (vad. Renata Aleksiejienė), kurie atliko kūrinius: „Lopšinė gimtinei ir motinai'', „Brangiausia žemė'', „Stoviu aš parimus'', „Kas rovė - neišrovė''. Intarpuose tarp dainų R. Aleksiejienė skaitė savo eilėraštį: ,,Mes - tavo vaikai''. Poetas, LNRS narys Antanas Kišonas su žmona Rita perskaitė sukurtus eilėraščius „Kur tu esi?'' ir „Tėvynės šauksmas''. Koncertą  užbaigėme bendrą visų daina - giesme „Lietuva brangi''. Tai buvo nuoširdu ir tikra. Nuoširdžiai dėkojame  šventės organizatoriams.

 

Visos tos netektys - nepamirštant nė vieno žmogaus - turi būti įvardytos ir įvertintos ateities labui. Kad tai daugiau niekada nepasikartotų ir mūsų atmintyje, šie praradimai, išliktų tik kaip pats skaudžiausias etapas tautos istorijoje

 

Teksto autorė: 

Ariogalos parapijos pastoracinės tarybos narė Teresė Plisienė

Teksto nuotraukos kunigo Gintauto Jankausko

Contact formŠios dienos vardadieniai