2020-07-08, trečiadienis, 06:25.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:51, dienos ilgumas 16:56.

Etnografinis festivalis „Kaip linksminosi mūsų senoliai“

2019-06-03, Žydrūnė Ališauskienė
Etnografinis festivalis „Kaip linksminosi mūsų senoliai“

Išvydę pasaulį, mes randame papročių nustatytą tvarką, randame dainas, kurios mus mažus migdo, o užaugusiems parodo grožį. Mums sekamos pamokančios ir padrąsinančios pasakos, sakomos išmintingos patarlės. Niekada nesužinosime, kas jų autoriai, gyvenę seniai seniai, prieš šimtus ar tūkstančius metų.

 

Raseinių r. Ariogalos lopšelio darželio pedagogės: Ž. Ališauskienė, E. Gedgaudienė, R. Grubliauskienė, puoselėdamos etnokultūros tradicijas jau trečią kartą organizavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų etnografinį festivalį „Kaip linksminosi mūsų senoliai“. Šiais metais festivalį skyrėme Vietovardžių metams paminėti.

 

Į Ariogalos lopšelio-darželio kiemelį gegužės 23 d., pasipuošę tautiniais kostiumais, sugūžėjo nemenkas būrys dainininkų, pasakorių, šokėjėlių iš Raseiniųl/d „Liepaitė“, Raseinių l/d „Saulutė“, Viduklės lopšelio-darželio, Viduklės S.Stanevičiaus gimnazijos, Girkalnio pagrindinės m-klos, Nemakščių darželio . Iš viso festivalyje dalyvavo 121 vaikas ir 13 pedagogų. Festivalio metu vaikai ne tik dainavo liaudies dainas, šoko ratelius, minė mįsles, sekė pasakas be galo, bet ir sužinojo savo miestelio vietovardžio kilmę. Visi dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Nuoširdus ačiū šventės rėmėjams : D. Šadauskiui, R.Žičkienei, D. Mažaikai, vaikučių: Augustės, Andrėjos, Alisijos, Mato, Viltės K. ir Viltės M. šeimoms.

 

Įsiklausykime į mūsų protėvių balsus ir pasistenkime suprasti, ką jie kalba mums, tos pačios žemės vaikams.

 

Organizatoriai

Contact formŠios dienos vardadieniai