2019-05-27, pirmadienis, 06:44.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:54, leidžiasi 21:35, dienos ilgumas 16:40.

Atvirų durų dienos ASU

2017-03-21, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Atvirų durų dienos ASU

 Šurmuliuojantis ir gausus Ariogalos gimnazijos mokinių būrys kovo 17 dienos rytmetį iškeliavo Kauno kryptimi. Tą dieną mūsų mokinių laukė viešnagė gimnazijos partnerio ir rėmėjo - Aleksandro Stulginskio universiteto – atvirų durų renginyje. Net tris dienas universitetas kvietė visus norinčius susipažinti su studijų programomis ir kryptimis, studentų veikla, įsidarbinimo galimybėmis studijuojant ar iškart po studijų.

 

   Ariogalos gimnazijos mokiniai turėjo galimybę savo pažintį su universitetu pradėti nuo dalyvavimo paskaitoje. Du įžymūs Lietuvos žmonės – lenktynininkas Benediktas Vanagas ir „East West Agro“ generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas, pakvietė jaunus žmones į paskaitą, intriguojančiu pavadinimu „Būk geriausia savo versija“. Pasakodami savo gyvenimo istorijas šie žmonės įrodė, kad siekti savo užsibrėžtų tikslų niekada nevėlu ir klysti savo pasirinktame kelyje yra normalu, neklysta tik tas, kuris nieko išvis nedaro. Būsimieji studentai buvo kviečiami drąsiai žengti į ASU studijų pasaulį – Lietuva yra tikra agrokultūros šalis ir ši sritis sparčiai plečiasi ir atsinaujina, tad nauji talentai ir specialistai visose agro srityse yra ypač reikalingi.

 

   Antroji viešnagės dalis mokinius sužavėjo galimybe dalyvauti praktiniuose užsiėmimuose, pamatyti darbą laboratorijose ir išgirsti apie tyrimų eigą iš ją vykdančių mokslininkų. Viena mokinių grupė keliavo į praktinius užsiėmimus: „Augalų biotechnologija" , „Medžioklėtyros laboratorija: paukščių pažinimas", o kita – „Želdynų projektavimas" ir „Praktinis darbas su mikrodumbliais". Būsimiems studentams laikas neprailgo, nes praktinius darbus lydėjo ir įdomūs dėstytojų, mokslininkų pasakojimai.

 

   Prieš išvykstant namo, ASU studentų teatro studija pakvietė į miniatiūrą „Kas būtų, jeigu būtų...“. Mūsų mokiniams tai buvo dar vienas įrodymas, kad šiame universitete studentai ne tik studijuoja, bet randa laiko ir saviraiškai. Be teatro studijos, ASU ateityje studijuosiantys mokiniai galėtų dainuoti, šokti.

 

   Kupini geriausių įspūdžių ir susipažinę su ASU teikiamomis galimybėmis studijų programose, Ariogalos gimnazijos mokiniai grįžo namo. Tikime, kad dalyvavimas atvirų durų dienose mūsų mokiniams suteikia galimybę tikslingiau planuotis savo profesinį kelią, aiškiau suprasti savo poreikius būsimoms studijoms.

 


Aušra Gedgaudienė ir Jūratė Klimienė, Ariogalos gimnazijos mokytojos

Contact formŠios dienos vardadieniai