2019-06-24, pirmadienis, 11:52.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Ariogaloje - ,,karas" dėl šiukšlių

2018-06-09, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Ariogaloje - ,,karas" dėl šiukšlių

Ariogalos miesto Verdėlupio gatvės kvartale kilo gyventojų nepasitenkinimas dėl valdžios sumanymo pertvarkyti šiukšlių konteinerių stovėjimo vietą.

 

Ketvirtadienio vakare vykusiame kvartalo gyventojų susirinkime jo iniciatorius Ariogalos miesto seniūnas S. Buividas ir iš Raseinių atvykęs Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir ūkio departamento Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiasis specialistas ekologijai T. Andriulis aiškinosi gyventojams kodėl panaikino daug metų netoli Ariogalos lopšelio - darželio buvusią šiukšlių konteinerių stovėjimo vietą ir siūlė įvairius variantus kur ją būtų galima naujai įrengti.

 

Anot vadovų, pagrindinis vietos panaikinimo motyvas - to paprašė Ariogalos lopšelis - darželis. Ar to pageidavo ir kodėl, mes pasiteiravome Ariogalos lopšelio direktorės R. Šadauskienės. Direktorė paaiškino, kad, neapsikentusi matyti prie konteinerių stūkstačių ir vėjo į įstaigos teritoriją nešiojamų šiukšlių, ji paprašė komunalinių paslaugų įmonės rasti galimybę pastatyti keletą papildomų konteinerių. Naujasis Ariogalos padalinio vadovas pažadėjo ieškoti galimybės tai padaryti. Direktorė sako nustebusi, kad netrukus ne atsirado papildomi konteineriai, o iš viso jų toje vietoje neliko.

 

Taigi, kaip ir girdėjosi iš kai kurių susirinkime dalyvavusių gyventojų lūpų, naujos konteinerių vietos paieškos motyvai yra kažkur kitur. Sklandžiusių gandų, kad jie buvo per arti vieno aukšto rajono valdininko ar jo kaimyno sklypo, negalime nei patvirtinti, nei paneigti. Bet kokiu atveju, buvusioje jų stovėjimo vietoje vyravusi betvarkė, kai šiukšlės buvo vėjo nešiojamos ne tik į darželio, bet ir į aplink esančių namų teritorijas, tęstis negalėjo ir gyventojų reikalavimai nestatyti konteinerių dar arčiau jų namų yra pilnai suprantami.

 

Gal dėl susirinkimo metu vyravusios įtampos, gal dėl tiesmukiškų teisės aktų reikalavimų,  abiems pusėms tinkančios konteinerių pastatymo vietos surasti nepavyko. Teisės aktus priimančių šio kvartalo gyventojų -  Tarybos narių A. Bautronio, S. Naciaus, M. Skamarako - šis klausimas nesudomino, jie susirinkime nedalyvavo. Tad gyventojai taip ir liko nežinioje...

Contact formŠios dienos vardadieniai