2022-07-04, pirmadienis, 05:59.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:49, leidžiasi 21:54, dienos ilgumas 17:4.

Aktyvus jaunosios kartos dalyvavimas kaimo bendruomenės „Gynėvė“ projekte

2016-10-04, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Aktyvus jaunosios kartos dalyvavimas kaimo bendruomenės „Gynėvė“ projekte

Šiais metais, laimėjus LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ kartų bendradarbiavimo stiprinimas“, bendruomenės patalpose  Plikių kaime įsikūrė Vaikų dienos užimtumo centras, kuris veikė birželio – rugsėjo mėnesiais.

 


Birželio pirmąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, vyko smagus ir žaismingas jo atidarymas. Penkiolika mažųjų lankytojų du kartus per savaitę dalyvavo kultūrinėje, sportinėje, pažintinėje, meninėje ir kitokioje veikloje. Vaikus labai pradžiugino iš projekto lėšų atnaujinta žaidimo aikštelė, kuri vasarą buvo pilna atostogaujančių vaikų. Kadangi projektas skatino kartų bendravimą, todėl trijų kartų atstovai vyko į Telšius ir Anykščius, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose, lankėsi įdomiausiose šių kraštų vietose. Vaikai kartu su tėvais ir aktyviausiais bendruomenės nariais dalyvavo meninėje kaimo šventės programoje „Vasara 2016“. Ypač visi aktyvūs buvo Sporto šventėje, kur galėjo dalyvauti dviračių lenktynėse, smiginio varžybose, šaškių ir stalo teniso turnyre, estafetėse. Vaikų dienos užimtumo centre lankėsi ir saugaus elgesio kelyje mokė policijos bičiulis Amsis. Skirtingos kartos (vaikai ir seneliai), bendradarbiauti, dirbti kartu mokėsi dalyvaudami kūrybinėse veiklose dirbdami su vilna ir dekupažo technika, kartu paminėjome Baltijos kelio sukaktį. Lietingomis vasaros dienomis jie skaitė knygas, mokėsi dainelių, piešė lipdė, žaidė stalo ir judriuosius žaidimus, vykdė įdomią edukacinę veiklą. Sportinę veiklą padėjo organizavo sporto treneris  Zenonas Rajunčius. Vaikų dienos centro išvyka  į nuotykių parką Kauno mieste Lampėdžiuose iš tiesų buvo įspūdinga.
Dalyvaujant įdomiose veiklose vasara ir rudens pradžia prabėgo labai greitai. Už turiningai praleistą laiką Vaikų dienos užimtumo centre ir  organizuotas ekskursijas vykdant projektą „Kaimo bendruomenės „Gynėvė“ kartų bendradarbiavimo stiprinimas‘‘, visų lankytojų vardu dėkoju  kaimo  bendruomenės,, Gynėvė‘‘ pirmininkei  ir projekto vadovei Vilmai Šegždienei.

 


Vaikų dienos užimtumo centro vadovė Laimutė Litvinskienė
 

Contact formŠios dienos vardadieniai