2020-09-23, trečiadienis, 17:54.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 07:07, leidžiasi 19:12, dienos ilgumas 12:4.

Adventinė popietė „Laiko ratu“ Plikiuose (1)

2015-12-10, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
Adventinė popietė „Laiko ratu“ Plikiuose

Šviesos laikas trumpėja ir žaisminga rudens spalvų paletė jau praeityje. Niūrių ir vėjuotų dienų apsupti mes ieškome šilumos ir jaukumo namuose.  Nuo senų laikų Advento laikotarpis lietuviams buvo šventas, pilnas vilties  ir laukimo.

 

 


Norėdama įprasminti šį laikotarpį,  Raseinių kultūros centro  Plikiuose organizatorė kultūrai Aldona Ročkienė pakvietė vietos gyventojus į Advento popietę „Laiko ratu“, kurioje buvo prisimintos mūsų protėvių tradicijos. Gruodžio 6-osios popietę, kaip senovėje Advento vakarais  kaime,  susirinkusių  laukė šeimininkai ( Valentina  Masalskienė ir Arūnas Kazlauskas) su  gausiu būriu vaikučių.   Susirinkusieji popietės svečiai klausėsi pasakojimų, burtų, Plikių  moterų vokalinio ansamblio (vadovas V Štilpa) adventinių dainų, vaikai žaidė liaudies žaidimus,  užminė mįsles, prisiminė patarles apie darbą. Salę puošė senovinių daiktų ir darbo įrankių paroda. Daugiausia dėmesio sulaukė verpimo ratelis, kuriuo Nijolė Gudelevičienė verpė vilnas ir pasiūlė pamėginti paverpti visiems, kas norėjo.

 


  Žalios eglės šakelės, nuo rankų šilumos išsiskleidę kankorėžiai, raudonskruosčiai obuoliai, simbolinės žvakės sugulė į gražų Advento vainiką, kurį pynė vokalinio ansamblio moterys, o jų prasmę   aiškino kaimo  bendruomenės „Gynėvė“ pirmininkė Vilma Šegždienė.

 


Adventas – tai metas, kada kartu su žvakių šviesa, šiluma užplūsta mūsų širdis...

 

 

                Kaimo bendruomenės tarybos narė Laimutė Litvinskienė
 


 

Contact form

 

Aldona 2015-12-10 18:39:17 IP: 78.62.9.88

Šaunuolė Aldona ir visa jos komanda. Sėkmės.Šios dienos vardadieniai