2019-05-24, penktadienis, 00:31.     Šiandien Ariogaloje saulė teka 04:58, leidžiasi 21:30, dienos ilgumas 16:32.

27-asis sąskrydis „Su Lietuva širdy“ kviečia (3)

2017-07-26, paskelbė www.mano Raseiniai.lt
27-asis sąskrydis „Su Lietuva širdy“ kviečia

Jau trečią dešimtmetį kiekvieną rugpjūtį Raseinių rajone, Ariogaloje, Maironio apdainuotos Dubysos slėnyje, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga suburia likimo brolius ir seseris, mūsų tautiečius, patyrusius sovietinio okupanto vykdytas represijas, perėjusius devynis pragaro ratus – tremtinius, politinius kalinius, Laisvės kovų dalyvius. Gražiausiais gyvenimo metais okupanto valia, prievarta atsidūrę Norilske, Novosibirske, Omske, Magadane, Tomske, Igarkoje, prie Laptevų jūros, Krasnojarske, lietuviai išsaugojo tikėjimą Laisve, Nepriklausomybe. Ne visi sugrįžo, tūkstančiai liko amžinojo įšalo žemėje, ne visiems ten budi atminimo kryžiai...

 


Šiemet rugpjūčio pirmąjį šeštadienį (5 dieną) sąskrydžio „Su Lietuva širdy“ dalyviai nuo 9 valandos rinksis prie Ariogalos bažnyčios ir rikiuosis eisenon į Dubysos slėnį. Atvykusieji ir užsiregistravusieji gaus sąskrydžio suvenyrų ir informacinį leidinį. Šventės dailininkės sukurti stendai, plakatai, nuotraukos, primenančios tremties ir kovų metus, eisenos dalyvius lydės iki stadiono vartų, kur juos pasitiks šventės vedėjai. Apėję garbės ratą, jie pasklis po Dubysos slėnį, bursis grupelėmis pagal tremties vietas, choristai rikiuosis ant pakylos, ruošis dainai. Vyks Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų pakėlimo ceremonija.

 


Po šv. Mišių, kurias aukos arkivyskupai Sigitas Tamkevičius ir Lionginas Virbalas, sąskrydžio ugnį, įžiebtą nuo Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje degančios Amžinosios ugnies, įneš Kauno jungtinio sveikatos klubo nariai, bėgikai iš Kauno, Prienų, kitų Lietuvos vietų. Norintys prisijungti prie ugnies nešimo ceremonijos kviečiami registruotis telefonu 8 614 85 117 arba el.paštu lpkts@lpkts.lt.

 


Oficialioji sąskrydžio dalis 12 valandą prasidės šventės aukuro įžiebimu. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai iššaus salves Lietuvos politiniams kaliniams ir partizanams, visiems Lietuvos tremtiniams ir Laisvės kovotojams, Tėvynei Lietuvai.

 


Programoje – Jungtinio buvusių tremtinių ir politinių kalinių choro koncertas, valstybės vadovų, LR Seimo narių, svečių iš Latvijos ir Estijos, „Misija Sibiras“ dalyvių sveikinimas. Šventinę nuotaiką padės sukurti solistai Liudas Mikalauskas, Eglė, Ieva ir Vytautas Juozapaičiai, ansamblis „Ainiai“ ir nepailstantis ilgametis ansamblio „Armonika“ vadovas Stasys Liupkevičius, bardai Valerijus Šerelis ir Ernestas Kuckailis.

 


Diskusijų palapinėje veiks LGGRTC paroda „Krepšinis sovietų lageriuose ir tremtyje“, vyks: knygų pristatymai - Lietuvos kariuomenės viršilos Ernesto Kuckailio „Tylūs žingsniai per samanas“ ir dr. Arvydo Anušausko „Išdavystė. Markulio dienoraščiai“, paskaitos dr. Lauryno Kasčiūno ir Žygimanto Pavilionio „Iššūkiai nacionaliniam saugumui“, filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ peržiūra, dalyvaujant režisieriui  Donatui Ulvydui.

 


Partizanų kovų rekonstruktorių klubas „Partizanas“ kartu su jaunaisiais šauliais pakvies į naujai įrengtą partizanų slėptuvę, kur vyks edukaciniai užsiėmimai: pokalbiai apie partizanų gyvenimą; partizanų politinius siekius ir partizanų deklaracijas; apie tai, kas yra istorinė rekonstrukcija.

 


Sąskrydyje bus galima įsigyti LPKTS išleistų ir platinamų knygų tremties ir rezistencijos temomis. Sąskrydis 17 val. uždaromas vėliavų nuleidimu.

 


Sąskrydžio „Su Lietuva širdy“ organizatoriai – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga drauge su partneriais: Lietuvos nacionaliniu kultūros centru, Raseinių rajono savivaldybe.

 


Šventėje kviečiame dalyvauti ne tik buvusius tremtinius, politinius kalinius ir Laisvės kovų dalyvius bei jų artimuosius, bet visus Lietuvą mylinčius žmones. Susitikime kasmet ir visados „Su Lietuva širdy“!


Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga
 

Contact form

 

Vytas 2017-07-27 21:41:05 IP: 78.62.154.27

Siulyciau ponams Lietuvos koncervatoriams su Ariogalos bobuciu DIEVAICIU,KURIS LABAI NOREJO I SEIMA,suruosti Saskrydi siuolaikiniams tremtiniams-taip vadinamos LAISVOS LIETUVOS,kuri be BRIUSELIO ne pirstelt negali,emigratams,kuriuos is GIMTU namu isveze ne dabartiniai rusai,o isvare savi labai protingi poltikai

 

Ariogalietis 2017-07-27 13:55:58 IP: 78.62.244.148

Jau dešimt metų nedalyvauju šitoje šventėje, nes paskaičius programa praeina noras. Tegul policija dirba savo darba ir visi senoliai atsidurs belangėja. Nes tenai vyksta masinis alkoholio gėrimas.

 

Vytas 2017-07-26 13:49:47 IP: 78.62.154.27

Svente gal sakyciau pati ISPUDZIO nepalieka,nebent masinis garbaus amziaus dalyviu atviras girtuokliavimas Dubysos slenyje, dar kaip pernai su buvusia Ariogalos SENIUNE RENATA ALEKSIEJIENE PRIESAKYJE.Gal siemet Karbauskis sioje sventeje neleis naudoti svaigalu.Pagyvensim-pamatysimŠios dienos vardadieniai